Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ranč Na Konci světa se nachází v malebném prostředí v Kunčicích pod Ondřejníkem. Jelikož je ranč víceméně vzdálený od hustěji obydleObrazekných částí obce, je zde naprostý klid a ticho. Z tohoto místa již není daleko na samotný vrchol Ondřejníku. Z ranče je nádherný výhled na Hukvaldy, Radhošť, Pustevny a Javorník, jde vidět i Nořičí. Okolí nabízí exkluzivní vyjížďky, které vás zavedou do lesa, na louky, polní cesty, kopce i roviny.  Tento krásný kus země vlastní a obhospodařuje Luboš Kocián a jeho manželka Alenka.

Součástí ranče nejsou jen koně, kterým je věnována největší část těchto stránek a především i pozornosti na celém ranči, ale i hovězí dobytek, bez kterého by se ranč rozhodně neobešelObrazek. Ve stáji je také stání pro kozu Matyldu.

Celý dům i stáje hlídají dva psi.

A samozřejmě, co by to byl za ranč bez koček, které najdete na ranči hned dvě.

Není ovšem vyjímkou, když cestou na ranč narazíte na srnky, jeleny, divoká prasata, lišku nebo zajíce. Když budete mít štěstí potkáte i jezevce a z potůčku, který protéká kolem, občas vylezou mloci, žáby či užovky.

V současné době je na ranči několik boxů, podkrovní klubovna se zázemím pro jezdce, velký chlév pro dobytek, box z bývalé garáže. Pískové kolbiště a nově přistavěný obrovský seník, protože bez dostatečné zásoby jídla na zimu by to přeci nešlo :)

A jelikož jsou majitelé neskutečně podnikaví, neustále budují, přestavují a zvelebují ranč k obrazu svému, takže je v plánu i venkovní box a další rozšíření zázemí pro jezdce.